Chytré mobily a tablety používá k mobilní platbě 29% Čechů

E-shopy

26. 11. 2018

K nákupům na internetu Češi stále častěji používají chytrá zařízení jako jsou mobily a tablety. Tyto chytrá zařízení využívají i při platbě za nákup.

K platbě za zboží nakoupeného na internetu používá 29% Čechů svá chytrá zařízení. Pomoci mobilu či tabletu, ale Češi platí za zboží i přímo na prodejně. Vyplývá to z údajů studie GfK, prezentované na webových stránkách simar.cz. Chytré telefony a tablety spotřebitelé používají nejčastěji k vyhledávání nejlepších cen, recenzí, informací o zboží či k vyhledání konkrétních výrobků a služeb. K platbě za zboží jsou chytré telefony používané především mladší generací, tzv. generací Z (42%) a Y (35%). Důvodem mobilních plateb je rychlost, jednoduchost a nabídka všech způsobů platby na jednom místě. I přesto se, ale spotřebitelé obávají zneužití či úniku osobních údajů při mobilní platbě. Starší generace, tzv. generace X (27%) a Boomers (22%), upřednostňuje při platbě za objednané zboží tablety.

Evropský průměr využívání chytrých zařízení pro platby za nákup zboží je 48%. V Česku stále ještě většina uživatelů nakupuje i platí za zboží v e-shopech pomocí notebooků či stolních počítačů.