Potraviny v e-shopech nakupují i senioři

E-shopy

01. 10. 2018

Nakupovat potraviny on-line se stalo v posledních několika letech trendem. V e-shopech je nakupují i senioři.

Dle informací webových stránek novinky.cz roste počet lidí starších 65 let, kteří nakupují potraviny v e-shopech. Např. na rohlik.cz začátkem roku 2017 nakupovalo potraviny přibližně 350 lidí starších 65 let, v druhé polovině roku 2017 to bylo v průměru přes 700 lidí starších 65 let a letos jich je již téměř 1 800.

K nákupu lidé starší 65 let využívají přímo internet nebo při objednávání využívají službu pomoci asistentky po telefonu. Nejčastěji jsou objednávány základní potraviny (např. pečivo a mléčné výrobky). Dále také dia produky a těžší položky jako jsou např. balíky vod, mléka, mouky, sladkosti či balíky krmiva pro zvířata. Oblíbený je také sortiment zahradního zboží. Potraviny senioři objednávají zejména v dopoledních hodinách a cena průměrného nákupu se pohybuje okolo 550 korun.

Potraviny si nechávají vozit nejen domů, ale i na chatu. Zájem o rozvoz potravin u seniorů roste, často je využívají lidé s nějakým omezením, např. pohybovým. Uvádí to mlučí Tesco Stores ČR Václav Koukolíček. Největší zájem o nákup potravin on-line a jejich rozvoz zaznamenávají e-shopy přes letní sezónu, při zhoršeném počasí, v zimě a před Vánoci.

Mediální zástupce e-shopu kosik.cz František Brož uvádí, že počet zákazníků nad 65 let rychle roste, meziročně více než o polovinu. Předpokládá, že se brzy bude jednat o velmi silnou skupinu zákazníku.