Balíčky bude Amazon doručovat pomocí dronů

E-shopy

20. 02. 2017

Doručování balíčků z e-shopu pomocí dronu? Amazon přišel s novinkou, kdy Vám balíček do 30 minut doručí dron a vysoko nad Vaším domem jej spustí s padákem dolů.

Jeden z největších internetových obchodů na světě se rozhodl do budoucna doručovat balíčky (zásilky) pomocí dronů. Původně měly drony přistávat, ale vzhledem k právním omezením a rizikům střetu např. s člověkem či zvířetem, byl plán doručování zásilek pozměněn. CNNMoney (money.cnn.com) informoval, že Úřad průmyslového vlastnictví v USA udělil patent Amazonu pro metodu doručování zásilek „spuštěním“ pomocí padáku na zem.

Dron vypočítá maximální výšku letu a určí přesné místo doručení, nad domem zákazníka pustí balíček. Přesto i nadále bude dron monitorovat, zda balíček klesá správně (pro případ rizika, že by vítr zásilku zanesl směrem k elektrickému vedení či stromům).

Čeká nás tedy revoluce v doručování balíčků z e-shopů? Prozatím je, např. v USA, tento způsob doručování nelegální (obsluha musí na dron přímo vidět). Amazon však již tuto metodu vyzkoušel ve Velké Británii, ještě s původním plánem přistání dronu.