82% Čechů vybírá dodavatele nového vybavení domácnosti on-line

E-shopy, webové stránky

16. 04. 2018

Čím dál více lidí nakupuje zboží v e-shopech, od elektroniky, přes oblečení, drogerii až po potraviny. A na internetu také Češi vybírají i nové vybavení do domácnosti.

Dle studie „Češi a digitál v oblasti bydlení“ od společnosti Sherpas, prezentovanou na webu feedit.cz, 82% Čechů vybírá na internetu firmu pro rekonstrukci svého bydlení a vybírají zde i nové vybavení do domácnosti. Před papírovými katalogy a prospekty a prohlídkou zboží v kamenných obchodech, tak Češi dávají přednost výběru dodavatele či zboží on-line. 53% Čechů vybírá vhodného dodavatele pro rekonstrukci svého bydlení téměř měsíc. 23% Čechů se rozhodne do týdne, 16% potřebuje na rozhodnutí tři měsíce a 8% dotázaných uvedlo, že na své rozhodnutí potřebují více jak tři měsíce.

Na internetu Češi hledají inspiraci, informace o produktech či službách, reference či recenze od ostatních zákazníků, pročítají internetová fóra, prohlíží si fotky a hledají kontakty na možné dodavatele. Webové stránky dodavatelů či poskytovatelů služeb za tuto dobu navštíví několikrát. Ze studie vyplynulo, že rozhodující je včasná odpověď od oslovené firmy. Odpověď je očekávána do 24 hodin. Pokud v této době odpověď nedorazí, obrací se Češi na jiného dodavatele.

I přesto, že na internetu vyřeší rekonstrukci nebo dokončí nákup nového vybavení jen 10% Čechů, výběr firmy či vybavení začíná pro 82% dotázaných na internetu.