Nový bazar Marketplace od Facebooku

Sociální sítě

21. 08. 2017

Prodávat či kupovat věci tzv. „z druhé ruky“ již půjde i přes, v dnešní době jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí, Facebook.

Za účelem prodeje a nákupu použitého zboží mezi jednotlivci spouští Facebook v Česku prodejní portál Marketplace, který se tak nejspíše stane významnou konkurencí pro inzertní weby Aukro, Sbazar či Bazoš. Hospodářské noviny (ihned.cz) uvádí, že záměrem Marketplace je mimo jiné i snaha Facebooku o získání informací o nákupním chování uživatelů Facebooku a následného zlepšení cílení reklamy. Služba byla dosud poskytována v 6 zemích (v USA, Velké Británii, Austrálii, Mexiku, Chile, na Novém Zélandu), nyní bude služba spuštěna v dalších 17 zemích Evropy včetně České republiky. V současné době na Facebooku sice existují skupiny, které se zabývají prodejem a nákupem použitého zboží a jehož se mohou účastnit jen členové těchto skupin. Oproti těmto skupinám může na Marketplace obchodovat kdokoliv mající facebookový účet.

Ihned.cz dále uvádí, že Marketplace bude dostupný v češtině a pro uživatele bude Marketplace dostupný přes modrou ikonu ve tvaru nákupního košíku. Podoba Marketplace bude v podstatě stejná jako facebookové stránky a uživatelé budou moci oslovit prodejce pomocí aplikace Messenger. Nabídky prodávaného zboží se nebudou zobrazovat na profilu uživatelů, ale pouze v místě určeném pro Marketplace. Samozřejmostí Marketplace je i responzivní design pro bezproblémový přístup přes chytré telefony a tablety.