Za půl roku Češi utratili v e-shopech 46 miliard

E-shopy

07. 08. 2017

Nakupování on-line přes e-shopy je stále populární. Češi za první polovinu roku utratili v e-shopech více jak 46 miliard korun.

Nakupování on-line přes e-shopy se těší stále větší oblibě. Důvodem je jistě také fakt, že lze nakoupit v klidu a pohodlí domova a to v podstatě kdykoliv bez omezení otevírací doby. Dle údajů Heureka.cz, které uvedl server podnikatel.cz, Češi utratili během první poloviny roku 2017 v e-shopech více jak 46 miliard korun. Tedy částku, která byla za nákupy v e-shopech utracena za celý rok 2016.

Tomáš Braverman (ředitel Heureka.cz) uvádí, že se tempo růstu e-commerce zmírnilo, meziročně se jedná o 13% nárůst. Důvodem prý je stagnace nejobjemnějších segmentů a to především elektroniky a bílé techniky. Naopak rychle rostou menší nové segmenty a také počet nákupů v zahraničních e-shopech.

Při nákupech v e-shopech, dle ředitele Heureka.cz, rozhoduje především recenze produktů, doporučení daného e-shopu nabízejícího kvalitní zboží za přívětivou cenu, komunikace se zákazníkem a způsob dopravy.