Nejvíce populární je Facebook, ale roste zájem i o ostatní sociální sítě

Sociální sítě

24. 07. 2017

Sociální sítě – hit posledních let, který se těší velké pozornosti lidí různého věku. Nejvíce populární sociální sítí je stále Facebook.

V České republice je nejvíce používanou sociální sítí Facebook, i přesto, že oproti loňskému roku poklesl počet uživatelů, kteří přidávají příspěvky každý den. To minulý rok činilo 21% uživatelů, letos je to přibližně 18% uživatelů. Z 48% na 42% také klesl počet uživatelů, kteří zveřejní nějaký příspěvek alespoň jednou týdně. Vyplývá to z výzkumu AMI Digital Index, který zveřejnily marketingovenoviny.cz. Z průzkumu dále vyplynulo, že více času na sociálních sítích stráví ženy. Dále, že uživatelé dělí svoji aktivitu mezi více sociálních sítí a na Facebooku alespoň občas zveřejní příspěvek 92% uživatelů.

Dále průzkum uvádí, že roste obliba Instagramu, na který přispívá denně 11% uživatelů (oproti minulému roku o 4% více) a alespoň občas přispívá 74% uživatelů. Větší pozornost uživatelé věnují také Twitteru a LinkedInu. Na LinkedIn minulý rok denně nepřispíval téměř žádný český uživatel a na Twitter denně přispěli pouze 2% uživatelů. Letos vzrostl počet příspěvků zveřejněných uživatelem každý den na LinkedInu na 3% a na Twitteru na 7%.