Nejvíce času věnují mladí lidé Facebooku a Youtube

Sociální sítě

10. 07. 2017

Na internetu trávíme stále více volného času. Největší popularity se mezi mladými ve věku 15-24 let těší sociální sítě, konkrétně Facebook a Youtube.

Více než o sledování televizního vysílání se mladí lidé zajímají o webové stránky a mobilní aplikace. Prohlížením různých webových stránek tak stráví více jak 110 minut denně a používáním mobilním aplikací více než 19 minut denně. Dle dat adMeter zveřejněných na webových stránkách Mediaguru.cz tráví mladí lidé ve věku 15-24 let nejvíce času na sociální síti Facebook (v průměru 31 minut denně) a sledováním Youtube (v průměru více jak 32 minut denně). Méně času věnují Instagramu a Facebook Messengeru. Nejmenší zájem ve věkové skupině 15-24 let je o české zpravodajské webové stránky, seznamovací weby a hry, kde tráví méně než minutu denně. Zmíněnému televiznímu vysílání tato věková skupina věnuje méně jak 40% z celkové konzumace médií.

Oproti mladým lidem, tráví sledováním televizního vysílání nejvíce času lidé ve věkové skupině 55-69 let, a to z více jak 60% z celkové konzumace médií. Naopak nejméně času tato věková skupina věnuje mobilním aplikacím a webovým stránkám.