V Česku stoupá obliba nakupování přes mobilní telefony

E-shopy

28. 05. 2018

Nakupovat zboží pomocí chytrých telefonů je stále více oblíbenou záležitostí. Potvrzují to i data jednoho z tuzemských on-line prodejců.

V Česku stoupá obliba nakupování přes mobilní telefony, dokazují to i aktuální data jednoho z tuzemských e-shopů, která prezentuje na svém webu Alza.cz. Bezmála třetina objednávek z celkového objemu je uskutečněna přes mobilní web či aplikace. 50% zákazníků si nabízený sortiment prohlíží právě na mobilních zařízeních.

Z analýzy prodejce vyplývá, že v prvním čtvrtletí letošního roku bylo 28% objednávek uskutečněno ze smartphonů a tabletů. V roce 2017 ve stejnému období  to bylo přibližně 21%. Růst obliby nákupů pomocí mobilních zařízení potvrzuje i fakt, že prodejci rostly meziřočně tržby z klasického webu o cca 18% a přes mobilní platformy o 60% a aplikace z pohledu obratu posílily dokonce o 112% u iOS a 110% u operačního systému Android.

Nakupovat on-line přes mobilní zařízení je tedy stále více populární. Jak již bylo zmíněno, růst tohoto trendu převyšuje i růst nákupů skrz klasické weby. I z tohoto důvodu je důležitým faktorem konkurenceschopnosti e-shopů responzivní design (případně vývoj vlastní aplikace), který umožní zákazníkům přehledně, snadno a efektivně nakupovat i přes mobilní zařízení.